İlhanlar Mühendislik, mühendislik ve imalat hizmetleri veren bir firma olarak insan hayatına ve ülkemize değer katmak için, verimliliği temel alan işletme esaslarını da gözeterek, bilimsel yaklaşımdan ödün vermeden esnek ve işlevsel çözümler sağlamak üzere çalışmalarını şekillendirmiş ve bu yönde faaliyetlerini başlatmış bir firmadır.
İlhanlar Mühendislik bünyesinde Harita Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Mimarlık disiplinlerini bir bütün halinde bulundurmasının temel bir sonucu olarak, disiplinler arası koordinasyon üst seviyede olmaktadır. Anlaşmazlıkların ve problemlerin çözümü proaktif yaklaşımlarla kolay bir şekilde neticelendirilerek sonlandırılır. İlgili disiplinlerde uzman ekiplerimizce uygulamalarımız zaman, maliyet ve kalite açısından piyasada tercih sebebi olmaktadır.
Endüstri 4.0 ‘ın hayatımıza girmesi ile faaliyet alanlarımız için uygulamak üzere yaptığımız tüm işlere entegrasyon çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız. Planlamalarımız uzman mühendis ekiplerimizce gerçekleştirilmekte olup, uluslararası normlara göre hesaplamalar yapılmaktadır.
Ayrıca gerekli görüldüğü durumda yüksek prezisyon sağlamak için otonom sistemler firmamızca tasarlanmaktadır. Yapılan tüm çalışmalar kaydedilerek bu çalışmaları yeni başlanan veya devam eden çalışmaları geliştirmek ve olası durumların analizini geçmiş verilerimize göre hesaplayarak çalışmalarda olası hataların önüne geçilmektedir. Çalışmalarımız bir bulut aracılığıyla üretimin başlangıcından sonuna kadar takip edilerek tüm fazlarında kontrolleri bu şekilde sahada olmayan ekiplerimizce de sağlanmaktadır.
Dünya genelinde hizmet veren firmamız yenilikçi ve sürdürülebilir hizmetleri ve ürünleri ile güven, dayanışma esasına dayalı etik anlayışımız ve ilkelerimizle ulusumuza değer kazandırmak en büyük hedefimizdir. Misyonumuz yüksek kalite, optimum maliyet ile müşterilerimizin ihtiyacına uygun yüksek verimlilikte hizmet ve ürünleri sağlamak ve memnuniyettir.